Jak uvařit opravdu dobré hlávkové zelí

Hlávkové zelí je oblíbenou a zdravou přísadou v mnoha kuchyních po celém světě. Toto zdravé zeleninové zelí je plné živin, vitamínů a vlákniny, což z něj činí skvělou volbu pro vaši stravu. Pokud se chystáte uvařit dobré hlávkové zelí, zde je návod, jak na to:

Hlávkové zelí je skvělou přísadou do mnoha pokrmů, jako jsou polévky, saláty, rizota nebo jen jako příloha k masu. Vaření hlávkového zelí je snadné a rychlé, a s tímto návodem si můžete být jisti, že vám zelí vždy vyjde chutné a dokonale uvařené.

Ingredience:

•   1 hlávka zelí
•   Voda
•   Sůl a pepř podle chuti
•   Máslo nebo olivový olej (volitelné)

Postup:

1.  Příprava hlávkového zelí: Nejprve si očistěte hlávku zelí od vnějších listů a nakrájejte ji na čtvrtky. Poté odstraňte středový kořen a nakrájejte zelí na menší kousky.
2.  Vaření zelí: Do hrnce dejte dostatek vody, aby pokryla zelí. Přidejte špetku soli a přiveďte vodu k varu. Jakmile voda vaří, přidejte nakrájené kousky zelí do hrnce.
3.  Vaření zelí: Vařte zelí asi 5-7 minut, dokud není měkké, ale stále má křupavou texturu. Můžete zkontrolovat měkkost zelí pomocí vidličky - měla by se snadno propíchnout, ale zároveň zůstat pevná.
4.  Odstavení a ochlazení: Jakmile je zelí uvařené, sceďte ho a opláchněte studenou vodou, aby se zastavilo vaření a zachovala se jeho svěží zelená barva.
5.  Dochucení: Dochutíme zelí solí a pepřem podle chuti. Můžete také přidat trochu másla nebo olivového oleje pro bohatší chuť.
6.  Podávání: Uvařené hlávkové zelí můžete podávat jako přílohu k masu, rybám nebo zeleninovým pokrmům. Můžete ho také použít do salátů, polévek nebo jako součást různých pokrmů.

Uvaření dobrého hlávkového zelí je snadné a rychlé, a s tímto návodem si můžete být jisti, že vám zelí vždy vyjde chutné a dokonale uvařené. Tato zdravá a chutná zelenina je skvělou volbou pro vaši každodenní stravu. Dobrou chuť!

Ke stažení

Ptáte se mě proč mé knihy už nejsou tištěné. Víte, ja těch knih napsal 9. A je hodně těžké je všechny dotiskovat i s ohledem na ty ceny papíru. Proto jsem se rozhodl, že Vám je dám ke stažení. Za cenu 399 Kč. To máte jeden oběd a kávu v restauraci😁 Lepší nabídku už fakt nemám. Věřím, že se Vám to teď bude hodit😉☺️👍 U mě na eshopu objednáte, po zaplacení Vám systém pošle vše na email. Jde to otevřít na mobilu, tabletu i počítači. 👍😊 https://www.brichac.cz/…df/