Jak správně uvařit brokolicí aby neztratila barvu

Uvaření brokolice tak, aby si udržela svou krásnou zelenou barvu, je důležité pro zachování chuti a živin. Zde je návod, jak správně uvařit brokolici, aby neztratila barvu:

Ingredience:

•   Brokolice
•   Voda
•   Sůl (volitelné)

Postup:

1.  Připravte brokolici: Odřízněte stonky brokolice a rozdělte ji na menší růžičky. Můžete také použít stonky, pokud je oloupete a nakrájíte na menší kousky.

2.  Připravte hrnec s vodou: Do hrnce dejte dostatek vody, aby pokryla brokolici. Přidejte špetku soli, pokud chcete, aby brokolice zůstala zelená.

3.  Přiveďte vodu k varu: Přiveďte vodu k varu na středním ohni. Voda by měla být dostatečně horká, ale ne vařící.

4.  Uvařte brokolici: Jakmile je voda už vařící, přidejte brokolici do hrnce. Vařte brokolici asi 2-4 minuty, v závislosti na velikosti kousků a preferované konzistenci. Důležité je, aby brokolice zůstala křupavá a jasně zelená.

5.  Ochlazení: Jakmile je brokolice uvařená, okamžitě ji sceďte a přelijte studenou vodou nebo vložte do misky s ledovou vodou. Tím zastavíte proces vaření a zachováte její zelenou barvu.
6.  Podávání: Uvařenou brokolici můžete podávat samostatně se sádlem, máslem nebo citronovou šťávou. Můžete ji také přidat do salátů, omáček nebo pokrmů s těstovinami.

Uvaření brokolice tak, aby si udržela zelenou barvu, je důležité pro zachování chuti a výživných hodnot. S tímto návodem na správné vaření brokolice si můžete být jisti, že vám vždy vyjde krásně zelená a křupavá. Dobrou chuť!

Ke stažení

Ptáte se mě proč mé knihy už nejsou tištěné. Víte, ja těch knih napsal 9. A je hodně těžké je všechny dotiskovat i s ohledem na ty ceny papíru. Proto jsem se rozhodl, že Vám je dám ke stažení. Za cenu 399 Kč. To máte jeden oběd a kávu v restauraci😁 Lepší nabídku už fakt nemám. Věřím, že se Vám to teď bude hodit😉☺️👍 U mě na eshopu objednáte, po zaplacení Vám systém pošle vše na email. Jde to otevřít na mobilu, tabletu i počítači. 👍😊 https://www.brichac.cz/…df/