Domácí jahodová zmrzlina ze smetany recept

Domácí jahodová zmrzlina z smetany je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí vychutnat lahodnou a čerstvou zmrzlinu přímo z vlastní kuchyně. Použití smetany ke šlehání přináší několik výhod. Smetana obsahuje vyšší podíl tuku, což zajišťuje krémovitou a bohatou texturu zmrzliny. Tuk v smetaně také pomáhá zmrzlině zůstat měkčí i po delším čase v mrazáku.

Díky použití čerstvých jahod získáte do zmrzliny intenzivní jahodovou chuť a přírodní sladkost, bez potřeby přidávání umělých dochucovadel. Domácí zmrzlina je také skvělou možností pro ty, kteří chtějí vyhnout se přebytečnému cukru a umělým přísadám, které často najdete v průmyslově vyráběných zmrzlinách.

Výhodou domácí jahodové zmrzliny z smetany je také možnost přizpůsobit si recept podle svých preferencí – můžete přidat více jahod pro intenzivnější chuť nebo experimentovat s různými příchutěmi a přísadami. A co je nejlepší, můžete si být jisti, že vaše domácí zmrzlina je plná čerstvých a kvalitních surovin, které si sami vyberete.

Tak si dejte práci a vytvořte si lahodnou domácí jahodovou zmrzlinu z smetany, která vás osvěží a potěší v horkých letních dnech.


Ingredience:

•   500 ml smetany ke šlehání
•   250 g čerstvých jahod
•   100 g cukru
•   šťáva z 1 citronu

Postup:

1.  Jahody omyjte, očistěte a rozmixujte je na hladkou kaši.
2.  Do kaše přidejte cukr a citronovou šťávu a dobře promíchejte.
3.  Smetanu ke šlehání ušlehejte do tuhého šlehačky.
4.  Postupně vmíchejte jahodovou směs do šlehačky a opatrně promíchejte.
5.  Směs dejte do mrazicího boxu a dejte zmrazit minimálně na 4 hodiny nebo přes noc.
6.  Před podáváním nechte zmrzlinu krátce povolit a pak si můžete vychutnat domácí jahodovou zmrzlinu.

Dobrou chuť!

Ke stažení

Ptáte se mě proč mé knihy už nejsou tištěné. Víte, ja těch knih napsal 9. A je hodně těžké je všechny dotiskovat i s ohledem na ty ceny papíru. Proto jsem se rozhodl, že Vám je dám ke stažení. Za cenu 399 Kč. To máte jeden oběd a kávu v restauraci😁 Lepší nabídku už fakt nemám. Věřím, že se Vám to teď bude hodit😉☺️👍 U mě na eshopu objednáte, po zaplacení Vám systém pošle vše na email. Jde to otevřít na mobilu, tabletu i počítači. 👍😊 https://www.brichac.cz/…df/