Jak správně uvařit pohanku lámanku

Pohanka lámanka je oblíbená alternativa klasické pohanky, která je připravována jiným způsobem a má měkčí a lehčí konzistenci. Zde je návod, jak správně uvařit pohanku lámanku:

Ingredience:

•   1 šálek pohanky lámanky
•   2 šálky vody
•   špetka soli

Postup:

1.  Pohanku lámanku není nutné předem namáčet, takže můžete začít přímo s vařením. Do hrnce dejte 2 šálky vody a přidejte špetku soli.


2.  Přiveďte vodu k varu a poté přidejte pohanku lámanku do vroucí vody. Snížte teplotu na střední a nechte pohanku vařit pod pokličkou.


3.  Vařte pohanku lámanku asi 15-20 minut nebo dokud neabsorbuje veškerou vodu a stane se měkkou a lehkou. Občas promíchejte, aby se zabránilo připálení.


4.  Jakmile je pohanka lámanka uvařená, odstraňte hrnec z tepla a nechte ji odstát pod pokličkou ještě asi 5 minut. To jí pomůže dosáhnout dokonalé konzistence.


5.  Poté pohanku lámanku můžete servírovat jako přílohu k masu, zelenině nebo omáčce. Můžete ji také použít do salátů nebo jako součást různých 

Pohanka lámanka je zdravá a chutná alternativa klasické pohanky a je snadno připravitelná. S tímto návodem na vaření pohanky lámanky si můžete být jisti, že vám vždy vyjde dokonale měkká a lehká. Dobrou chuť!

Ke stažení

Ptáte se mě proč mé knihy už nejsou tištěné. Víte, ja těch knih napsal 9. A je hodně těžké je všechny dotiskovat i s ohledem na ty ceny papíru. Proto jsem se rozhodl, že Vám je dám ke stažení. Za cenu 399 Kč. To máte jeden oběd a kávu v restauraci😁 Lepší nabídku už fakt nemám. Věřím, že se Vám to teď bude hodit😉☺️👍 U mě na eshopu objednáte, po zaplacení Vám systém pošle vše na email. Jde to otevřít na mobilu, tabletu i počítači. 👍😊 https://www.brichac.cz/…df/